SO 11. 5. - druhý závod Českého poháru, Rapšach

ČP I (4. 5., Libavá): zleva Mikuláš Popel (starší dor.) zlato, Eliška Weisová (nejml. ž.) a Pepa Šmíd (muži B) bronz !!! Foto I. Šmídová

Zdravíme všechny turistické příznivce. Na těchto stránkách najdete informace o turistickém oddílu 4901 Šikulové Kralovice - historii a současnou činnost, pozvánky na akce a i nějaké fotky z nich.

Školní rok 2023/24:

Pravidelné schůzky jsou vždy v PO (16.15 až 17.15 hodin). Začali jsme v PO 11. září, do 23. října se jezdilo kolem Kralovic na kole, přes zimu tělocvična nebo venkovní trénink. A od dubna opět venku!

------------------------------------------------------

Pravidelná činnost:

Šikulové existují již od r. 1972 (první schůzka proběhla 5. února - šlo o sáňkařské závody). Za tu dobu prošel oddíl i jeho činnost velkými změnami. V současné době tvoří oddíl Šikulovů děti převážně od 2. do 7. třídy ZŠ, schůzky jsou pravidelně v pondělí v tělocvičně nebo na hřišti u ZŠ).

Také se stále účastníme všech pro nás dostupných klání v turistických závodech. Pro starší členy (od 15 let nahoru) jsou pořádány výpravy, které jsou "open" i pro další zájemce (nečleny) - viz. vícedenní přechody hor (např. Bukovské vrchy, Vilcan a Retezat, Rila, Pirin, Stará Planina, Durmitor či Prokletje...). Navíc se členem našeho oddílu můžete sami stát.

21.10.2010 21:53
První závod Poháru Plz. kraje 2011 bude 7. listopadu 2010 v Plzni; další termíny: 2. a 3. závod PPK se konají 9. a 10. 4. 2011 na Oblátku, závody Českého poháru by měly být 7. 5. (Pacov), 21. 5. (Orlová) a 4. 6. (Rapšach); mistr. ČR  proběhne 18. června 2011 v...

—————

V Pacově na stupních

10.10.2010 21:02
Z Pacovského dovádění (proběhlo 9. října) si Ríša Hynek (ktg. muži) přivezl druhé místo, Martina Hladíková (Junák) skončila mezi dorostenkami třetí.

—————

Mezinárodní mistrovství

26.09.2010 10:31
Na XVI. mezinárodním mistrovství v TZ skončil Jirka Buňka ml. (ktg. nejml. žáci) sedmý, Lukáš Weis (muži A) devátý. Běželo se ve slovenském Kežmaroku v sobotu 25. 9. 2010.

—————

Smíšenky u Kožlan

19.09.2010 22:33
Na MČR smíšených dvojic u Kožlan "braly" Kralovice mj. tři čtvrtá místa (ktg. do 30 let M. Lavičková, J. Pokorný; do 70 let Eva a Lukáš Weisovi; nad 70 let Jana a Vláďa Žitkovi), medaili získala v ktg. 31 - 70 let dvojice B. Hynková, K. Popel (2. místo).

—————

Štafetové stříbro z Hradce

05.09.2010 21:31
Na mistrovství ČR v turistickém závodě štafet (proběhlo 4. 9. v Hradci Král.) vybojovala kralovická trojice mužů (Popel, Hynek, Weis) stříbrnou medaili; ženy (Kupková, Hladíková, B. Hynková) byly páté.

—————

V Kežmaroku jen dvojice

27.08.2010 10:20
Na mezinárodním mistrovství v TZ (25. 9., Kežmarok) bude z Kralovic startovat zřejmě jen dvojice závodníků: J. Buňka (nejml. žáci) a L. Weis (muži A). Ostatní nominovaní z Kralovic se omluvili.

—————

Příjezd z tábora v NE v 16.21

11.07.2010 20:14
Výprava dětí z cyklotábora v Pacově se do Kralovic vrátí vlakobusem na nádraží ČD v neděli 18. července v 16.24 hod.; hned potom bude možné si vyzvednout kola a zavazadla v areálu firmy Becker Kralovice.

—————

Nakládání na tábor

01.07.2010 18:00
Nakládání věcí na cyklotábor Pacov bude ve čtvrtek 8. 7. v 18 hodin v areálu firmy Becker Kralovice (silnice z Kralovic směr Most, nad mlékárnou odbočit doprava na Hradecko a těsně před kolejemi doprava). Seznam účastníků v rubrice Tábory - Pacov 2010.

—————

Osm reprezentantů

01.07.2010 17:07
Osm kralovických zástupců bylo zařazeno do družstva ČR pro mezinárodní mistrovství v TZ (25. 9., Kežmarok): M. Zeman, O. Staněk (oba nejml. žáci), F. Staněk (ml. žáci), B. Hynková (ženy A), V. Staněk, Mir. Štefl, M. Horák (vš. muži A) a J. Žitková (ženy B). Náhradníky jsou K. Poslední (nejml....

—————

Medaile z mistrovství i poháru

20.06.2010 00:25
Na MČR v TZ (19. 6. ve Frýdlantu n. O.) skončil druhý Martin Zeman, třetí Ondra Staněk (oba nejml. žáci); v celkovém hodnocení Českého poháru 2010 dosáhli na medailové pozice Martin Zeman a Jana Žitková (ženy B) - oba byli třetí. Gratulujeme!